Teknik Servis

 Anasayfa /Teknik Servis

Teknik servis hizmetlerimiz, serverlarınız veya bilgisayarınızda oluşan donanım (Anakart, ekran kartı, monitör, hdd, cpu bozulması vb.), yazılım (işletim sisteminin çökmesi, virüs bulaşması, sisteminizin çalışmaması vb.) yada çevre birimleri (Yazıcı, barkod okuyucu, switch, modem vb.) gibi sorunların teknik servis ekibimiz tarafından yerinizde yada Fora teknik servisinde tamiri, yenilenmesi gibi işlemlerini kapsamaktadır.
 

 

Kurulum Hizmetlerimiz
Kurulum hizmetleri, donanım, yazılım ve ağ altyapısının firmamız aracılığı ile temin edilmiş olup olmadığına bakmaksızın, kurulması, bağlantıların yapılması ve çalışır duruma getirilmesi için gereken hizmetleri kapsamaktadır.

Sistem odası düzenleme, server ve kablolama kabin düzenlemeleri gibi, temel hazırlıklar da bu kapsam içindedir. Yeni ofis kuruluşları ve taşınmalar sırasında da mevcut bilgisayar sistemlerinin sökülerek yeni ofise tekrar kurma ve ayarlarının yapılması yine bu kapsam içerisindedir. Ayrıca kurs, seminer, fuar v.b stand ve salonların hazırlanması, geçici ofis kurulumları için her türlü yazılım, donanım ve alt yapı kurulum hizmetleri de yer almaktadır.

Kurulum hizmetlerimizden Başlıcaları; 
• PC / Masaüstü Bilgisayar Kurulumu
• Laptop / Notebook Dizüstü Bilgisayar Kurulumu
• Server / Sunucu Kurulumu
• Printer / Yazıcı Kurulumu
• Kablolu Kablosuz Network / Ağ Kurulumu
• Kablolu Kablosuz Adsl Internet Kurulumu
• Sistem odası / Kabin Kurulumu
• Software Yazılım Kurulumları
• Ofis Taşıma ve Tekrar Kurma İşlemleri
• Kablolama Altyapı Kurulumları vb.

Şirketlerin kullanılan kablo sistemi, istemciler, kiralık hat, serverlar, firewall, kablolu ve kablosuz donanımlar vb. yapıların ileriki dönemlerde artışlar ve yer değişimleri göz önünde tutularak, teknolojik özelliklerine göre paralel yatırımlara yönlendirilmesi. İhtiyaca göre doğru ürünlerin seçilmesi ve tüm sistem olarak en iyi fiyat/performans ilişkisinin sağlanması için gerekli çalışmaların yapılması.
 

Garanti Hizmetlerimiz
Satın alınan cihazların garanti süresi içerisindeki hizmetleri, Servis Merkezimizde veya kullanıcı ofisinde gerçekleştirilir. Garanti kapsamındaki cihazların Servis Merkezimize getirilmesi halinde verilecek bakım ve onarım hizmeti ücretsizdir. Garanti dahilinde parça değişimi, bakımda olduğu gibi cihazın kullanıcı tarafından Servis Merkezine getirilmesi halinde ücretsiz olarak yapılır veya ürün distiribitörüne kargo ile gönderilir ve kargo ücreti kullanıcıya fatura edilir. Kullanıcı bu hizmetlerin kendi ofisinde verilmesini isterse fiyat listesinde belirlenen ücret uygulanır. Yazılım(Software) hizmetleri ise bu süreçte kullanıcı ofisinde veya Servis Merkezinde ücret dahilinde verilir. Garanti kapsamında ayrıca yıllık sözleşme yapılarak kullanıcı ofisinde periyodik bakım yapılması sağlanabilir. Garantili ürünlerin arıza durumunda distiribitör firmaya gönderilmesi durumunda, arızalı parçaların müşteriye teslim edilme süresi 33 iş günüdür.